http://static.rada.gov.ua/dep_img8/d143_1.jpg

Урбанський Олександр Ігорович, 03.01.1982 р.н., уродженець м. Одеса. В 1998-2003 навчався у Великобританії, а в період 2003-2005 – в магістратурі Московського державного інституту міжнародних відносин. Після навчання в Москві протягом 2005-2006 – радник Міністра економіки з питань транспорту.

Сім’я Урбанських (батько та 2 сини) контролює бізнес-групу Kaalbye – українські та іноземні, в т.ч. офшорні, компанії, що займаються судноплавством та судноремонтом, володіють об’єктами нерухомості. Група Kaalbye, за даними США, входить в так звану мережу Одеса (The Odessa Network) – угрупування, що здійснює торгівлю зброєю з Росії та України в зони військових конфліктів, в т.ч. Сирію. Крім Kaalbye, в групі також фігурують бізнес-структури Вадима Альперіна. Судно «Фаїна», що перевозило зброю та було захоплено піратами в 2008 році, належало саме до мережі Одеса.

Достовірно встановлено, що 2 судноремонтних заводи, що належать сымёъ Урбанських та розташовані на Дунаї в м.Ізмаїл Одеської області, здійснюють ремонт російських суден невійськового призначення та при цьому, тісно співпрацюють з українським підрозділом Російського морського регістру судноплавства. Один з цих заводів взагалі має тільки російські сертифікати на проведення судноремонтних робіт.

Батько Ігор Урбанський в 2006-2007 році був народним депутатом від Соціалістичної партії України, а в 2007-2009 – заступник Міністра транспорту та зв’язку.

Урбанський Олександр Ігорович до 2014 року у виборах участі не приймав. Перемога на виборах була обумовлена особистою агітацією Сергія Тигіпка за кандидата, а також наявністю адміністративного ресурсу в м. Ізмаїл, де міський голова вважається близьким до Урбанських. Також слід враховувати і підкупи виборців через фонд Олександра Урбанського «Придунав’є». Через цей фонд продовжується робота з виборцями і дотепер.

Передвиборча програма Урбанського будувалась на основних положеннях програми Партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» (економічний патріотизм, боротьба з корупцією, економічна свобода, відновлення соціальних стандартів та подолання безробіття). Водночас, напрямок програми партії щодо регіоналізації управління у Урбанського був пристосований під Придунайський регіон – дороги, газифікація сіл та забезпечення якісною водою, будівництво/реконструкція соціальних об’єктів, благоустрій, створення умов для стабільної роботи морегосподарського комплексу, розвиток транспортного сполучення з сусідніми держави. Крім того, наголошено на необхідності права регіонів самостійно визначати мовну та культурну політику з урахуванням потреб усіх національностей. Урбанський намагається реалізувати свою програму за окремими напрямками, наприклад, щодо забезпечення населення питною водою.

На даний момент Урбанський – член фракції «Блок Петра Порошенка», голова підкомітету з питань морського і річкового транспорту Комітету Верховної Ради України з питань транспорту

Вплив Урбанських в 2-х портових містах Ізмаїл та Рені слід пов’язувати не лише з їх бізнесом, а перш за все з тим, що брат нардепа Урбанський Анатолій очолює Одеську обласну раду, куди був обраний від БПП, та безпосередньо впливає на розподіл бюджету розвитку області, направляючи на придунайський регіон значно більші обсяги коштів, ніж в інші райони області.

Источник